Świętowali Złote Gody

Powiększ obrazDSC_0194POPRAWIONE

Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego móc raz jeszcze wrócić pamięcią do wzruszającej, wspaniałej chwili zawarcia związku małżeńskiego. Taką okazję do wspomnień 30 stycznia 2020 roku miało 17 par małżeńskich z terenu Gminy Michów, które obchodziły uroczystość Złotych Godów.  Z różnych powodów na uroczystość nie przybyły 4 pary.

Wójt Gminy Janusz Jankowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że Jubilaci są wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń. Wyraził podziw i szacunek dla świętujących małżeństw. Złożył gratulacje i życzenia dalszych lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Adamczykiem i Sekretarzem Gminy Arturem Karpińskim dokonał wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP oraz pamiątkowych legitymacji i kwiatów.

Odznaczenia wręczono następującym parom małżeńskim:

 

P. Ryszard i Irena Chwalisz

 

P. Zbigniew i Maria Dudzik

 

P. Wiesław i Henryka Durczak

 

P. Jerzy i Teresa Górni

 

P. Czesław i Marianna Jureccy

 

P. Ryszard i Janina Kordowscy

 

P. Ryszard i Jadwiga Korzeniowscy

 

P. Henryk i Anna Kula

 

P. Stanisław i Małgorzata Nadulscy

 

P. Marian i Stanisława Pasim

 

P. Stanisław i Regina Radzikowscy

 

P. Jerzy i Halina Rękas

 

P. Marian i Zofia Rzetelscy

 

P. Czesław i Czesława Szlendak

 

P. Tadeusz i Eugenia Targońscy

 

P. Marian i Janina Wicha

 

P. Zygmunt i Danuta Wójcik

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana, a następnie odśpiewano Jubilatom gromkie „STO LAT” i zaproszono na uroczysty obiad i słodki poczęstunek. Zgromadzonym na sali uczestnikom wydarzenia czas umilił zespół śpiewaczy Jarzębinki, któremu na akordeonie akompaniował jeden z jubilatów – Czesław Jurecki. Nie zabrakło także scenki kabaretowej w wykonaniu Stefanii Banucha. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze.  Jubilaci przyłączyli się do wspólnego śpiewania a niektórzy z werwą ruszyli do tańca. Wspólnie z Jubilatami świętowali ich bliscy, którzy przybyli na uroczystość.

Wszystkim odznaczonym małżeństwom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia  i kolejnych wspólnie spędzonych jubileuszy!