GMINNE OBCHODY 11 LISTOPADA

Powiększ obrazIMG_20191111_104927_BURST1 (Copy)

Uroczyste gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, których organizatorami byli: Wójt Gminy Michów, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Michowie, Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnie, rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Michowie, której przewodniczył Proboszcz tutejszej parafii ks. Jan Brodziak.

Uczestnicy uroczystości otrzymali od uczniów narodowe kotyliony oraz flagi.

W uroczystym pochodzie prowadzonym przez poczty sztandarowe i przy dźwiękach patriotycznej pieśni wszyscy przeszli na plac przed Urzędem Gminy, gdzie złożono kwiaty pod tablicami pamiątkowymi.

Dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w budynku OSP Michów. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnie Elżbieta Chomicka, która w krótkim przemówieniu przedstawiła losy naszej Ojczyzny.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Michów Pan Janusz Jankowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Adamczyk.

Po wysłuchaniu przemówień Dyrektor Szkoły w Rudnie zaprosiła mieszkańców naszej gminy do wysłuchania montażu słowno-muzycznego z elementami teatru cieni   w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnie, przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Wilczyńskiej – Karabeli, Renaty Łukasiewicz, Katarzyny Karabeli – Wolińskiej oraz Andrzeja Fuszary.

Po zakończeniu części artystycznej zebrani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Szkoły Podstawowej w Rudnie.