JUBILEUSZ MIESZKANKI GMINY MICHÓW

Powiększ obrazDSC_3119

W dniu 28 lipca 2018 roku odbyła się uroczystość 100-lecia urodzin Pani Leokadii Sienkiewicz mieszkanki wsi Rudzienko w Gminie Michów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michowie.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w  Siedlisku Na Rozdrożu w Michowie, gdzie dostojnej Jubilatce serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym złożyli wszyscy goście m. in. Wójt Gminy – Janusz Jankowski , przedstawiciele placówki KRUS  w Lubartowie, ks. proboszcz Jan Brodziak, przedstawiciele Ośrodka Zdrowia w Michowie.

Wójt Gminy odczytał i wręczył Pani Leokadii list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego i życzenia od Rady Gminy Michów.

Pani Leokadia Sienkiewicz urodziła się 23 lipca 1918 roku we wsi Ciotcza, gdzie wychowywała się z rodzicami i trojgiem rodzeństwa. W 1938 r. wyszła za mąż za Stanisława Kupkę. Z tego małżeństwa urodziła się córka Irena i Stanisława. Mąż pani Leokadii – Stanisław zginął podczas II wojny światowej. Pani Leokadia po raz drugi za mąż wyszła w 1948 r. za Henryka Sienkiewicza. Z tego małżeństwa urodził się syn Kazimierz i córka Jadwiga.

Szanowna Jubilatka mimo zacnego wieku jest kobietą bardzo sprawną intelektualnie, ma znakomitą pamięć. Jest dobrą towarzyszem do rozmów, zarówno o dawnych czasach, jak i o współczesnej sytuacji społeczno – politycznej naszego kraju. Ma 6 wnucząt, 13 prawnucząt i 2 praprawnucząt,  dla których jest najwspanialszą kochaną babcią.

Ta uroczystość to wyjątkowe chwile nie tylko dla Pani Leokadii,  jej rodziny ale także dla społeczności gminy, bowiem Pani Leokadia jest jedną z niewielu osób w gminie, które dożyły tak sędziwego wieku. Gratulując wspaniałego Jubileuszu, dołączamy się do życzeń kolejnych lat w zdrowiu i znakomitej formie.