OPŁATEK SENIORÓW GMINY MICHÓW

Powiększ obrazDSC_0407 (Copy)

Okres Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas kiedy wszyscy ludzie stają się dla siebie bardziej serdeczni, zbliżają się do siebie, cieszą się swoją obecnością.

Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia na terenie naszej gminy organizowane są spotkania opłatkowe dla najstarszych osób mieszkających samotnie.
Prawdziwie rodzinna atmosfera towarzyszyła piątemu gminnemu spotkaniu opłatkowemu, które odbyło się 7 stycznia w Siedlisku na Rozdrożu. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz: gminnych Pan Janusz Jankowski – Wójt Gminy i Pan Artur Karpiński – Sekretarz Gminy, powiatowych Pan Andrzej Jackowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Pan Antoni Bielski – Radny Rady Powiatu, kościelnych ks. Jan Brodziak proboszcz parafii Michów oraz ks. Marek Romański wikariusz parafii Michów a także dyrektorzy placówek oświatowych Pani Alina Krupa, Pani Bożena Morawska oraz Pani Elżbieta Chomicka.

Zebranych powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Jadwiga Kruczek.
W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła zebranych wspólnie odśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Następnie kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie Pani Anna Jabłońska odczytała fragment Ewangelii związany z Narodzeniem Pana Jezusa. W dalszej kolejności głos zabrali ks. Jan Brodziak, Pan Janusz Jankowski i Pani Agata Jankowska pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Michowie życząc zebranym zdrowia, miłości, życzliwości i aby mały Jezus w ich sercach na zawsze zagościł.

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody
i pojednania. Po złożeniu sobie życzeń wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw.

Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i  nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Imprezę uświetniły występy artystyczne: dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Michowie, które przedstawiły Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Ewy Zielińskiej, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Michowa zaprezentowali scenariusz związany ze świętem Trzech Króli a mieszkańcy wsi Gołąb odegrali scenki z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, a seniorzy kolejny raz mogli poczuć się kochani i ważni.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe seniorów sfinansowane zostało ze środków Gminy Michów.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację tej imprezy.